ЮРІЙ ЧМИРЬ: «НАШЕ ЗАВДАННЯ – ЗАБЕЗПЕЧИТИ ЗМІСТОВНИЙ ТА ЯКІСНИЙ ВІДПОЧИНОК ДІТЕЙ, РОЗВИВАТИ КОЖНУ ДИТИНУ ЯК ІНТЕЛЕКТУАЛЬНО, ТАК І ФІЗИЧНО»

За словами голови облдержадміністрації, оздоровча кампанія-2013 буде наймасштабнішою за останні роки

«Президент України поставив завдання підвищити рівень оздоровлення та відпочинку дітей до 70%. Тож всі причетні до оздоровчої кампанії мають згуртуватися довкола організації відпочинку дітей та відповідально поставитися до його організації», – наголосив Юрій Чмирь.

Літнім відпочинком цього річ буде охоплено понад 70 тисяч дітей Сумщини, що на 15 тисяч більше, ніж минулого року. На літню оздоровчу кампанію у 2013 році передбачено 32,6 мільйона гривень, що майже на 12 мільйонів гривень більше, ніж у минулому році. «Головне завдання організаторів оздоровчої кампанії – дати можливість дітям відпочити, набратися сил та зміцнити здоров’я», – наголосив Юрій Чмирь.

За інформацією заступника голови облдержадміністрації Тамари ІЩЕНКО, протягом літа у регіоні функціонуватиме 728 закладів оздоровлення та відпочинку, зокрема, 23 позаміських, 648 пришкільних та профільних таборів, 50 таборів праці та відпочинку, 6 наметових містечок (зокрема, у таборі «Сузір’я» заплановано провести 7 тематичних змін, під час яких буде оздоровлено 640 дітей).

Послугами з оздоровлення та відпочинку буде охоплено 100% дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування; 84% – талановитих та обдарованих дітей; 70% дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей; 60% дітей-інвалідів, 54,5% дітей, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

У рамках виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА під час оздоровчої кампанії-2013 значну увагу буде приділено залученню якомога більшої кількості дітей до занять спортом. Нині в області діє програма розвитку дитячого футболу. Кожен освітянський заклад відпочинку має всі умови для виконання поставленого завдання – проведена планова робота з організації міжтабірних змагань, на території всіх літніх таборів створені футбольні майданчики.
Влітку на дітлахів чекає Кубок зі шкільного футболу «Діти – майбутнє України», фінал якого відбудеться у День Конституції України на стадіоні «Ювілейний».

Нині показник охоплення дітей позашкільною роботою складає 63%. Утім на досягнутому Сумщина не зупинятиметься, ставлячи собі за мету забезпечити 100-відсотковий показник, наголосила Тамара Іщенко.

«У Рік дитячої творчості позашкілля підніметься на новий рівень розвитку. Ми докладемо зусиль, аби воно було цікавим, доступним і максимально наближеним до дітей. З цією метою на Сумщині створені літні школи на базі обласного центру позашкільної освіти і роботи з талановитою молоддю. Цьогоріч вони працюватимуть за двома напрямками – хімікобіологічним та краєзнавчим, заняття проводитимуться в дві зміни», – запевнила заступник голови облдержадміністрації.

За її словами, формування інтелектуального потенціалу, створення умов для виявлення та підтримки обдарованої молоді, її творчого розвитку – стратегічні напрямки державної політики. У процесі реалізації цих завдань провідна роль належить відділенням Малої академії наук України, які діють у регіоні з 2010 року, зазначила Тамара Іщенко.

Крім того, сумчани увійдуть до Президентської програми для найталановитіших дітей «Інтелектуальне майбутнє України». Найближчим часом ми отримаємо механізм і критерії відбору обдарованих дітей, які зі шкільної лави займаються серйозними науковими дослідженнями. Програма діятиме у рамках нових соціальних ініціатив Президента «Діти – майбутнє України», – підкреслила Тамара Іщенко.