НА СУМЩИНІ АКТИВНО ВПРОВАДЖУЮТЬСЯ ЗАХОДИ З ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

«Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ доручив скоротити споживання газу в Україні у 2013-2014 роках не менш ніж на 50%. Сумщина має колосальний потенціал для виробництва та використання альтернативних видів енергії. Для прикладу, віддача твердої біомаси дорівнює традиційним видам палива, таким як нафта, газ. Тож завдання – скоротити споживання газу на 50% – реальне», – зазначив у ході експертної дискусії радник голови облдержадміністрації Марк БЕРФМАН.

«Сьогодні на Сумщині діє Програма з організації виробництва та використання місцевих поновлюваних видів палива. Вона передбачає проведення заходів з енергозбереження, модернізації комунальної енергетики, використання біомаси для виробництва енергії та переведення котельних на альтернативні види палива. В області здійснюється виробництво брикетів, пілетів із відходів лісопереробки, соняшника, соломи тощо. Все це в комплексі дозволяє значно скороти споживання природного газу та зменшити енергозалежність регіону», – зазначив начальник відділу енергозбереження, енергоефективності та економічного аналізу управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Максим КОТЕНКО.

«Економічний ефект від використання альтернативних джерел енергії – високий. Так, у школах Сумського району, де було встановлено твердопаливні котли, економія коштів на опаленні становить 500-600 тисяч гривень щорічно», – підкреслив Максим Котенко.

За його словами, наша область стала пілотним регіоном з виробництва альтернативних видів палива. У рамках реалізації складової національного проекту «Енергія біомаси» у північних районах Сумщини розпочалися підготовчі роботи з організації заготівлі сировини та виробництва біопалива.

«Шосткинською, Глухівською, Кролевецькою, Путивльською та Ямпільською райдержадміністраціями разом з профільними управліннями вирішується питання щодо виділення земельних ділянок, необхідних для впровадження проекту «Енергія біомаси». Реалізація проекту дозволить скоротити споживання природного газу на 35%», – зауважив Максим Котенко.

На його переконання, економити необхідно комплексно. Поряд із модернізацією котлів, переведенням їх на тверді види палива, необхідно проводити утеплення приміщень, теплоізоляцію дахів, заміну вікон, установлювати лічильники та терморегулятори тепла. Це дає ефект економії – 50%.

Сумщина продовжує освоювати зелені інвестиції. В області визначено перелік проектів з термомодернізації бюджетних установ, що претендують на фінансування за рахунок коштів «зелених інвестицій» у 2013 році. До Державного агентства екологічних інвестицій України наразі направлено 72 проекти з утеплення фасадів, покрівлі, заміни вікон і дверей у закладах бюджетної сфери на суму 212 мільйонів гривень.

У рамках зелених інвестицій минулого року розпочато реалізацію 8 проектів у закладах соціальної сфери регіону на суму 39 мільйонів гривень. Кошти кіотського протоколу дозволили провести заходи з термомодернізації 2 об’єктів у Шостці, 1 – у Глухові, по 2 – у Конотопському та Недригайлівському районах.

«Раціональне використання природних ресурсів та скорочення споживання природного газу сьогодні визначено пріоритетними напрямками державної політики у паливно-енергетичному комплексі. Саме модернізація системи теплоенергетики, разом із використанням альтернативних джерел енергії здатна забезпечити поставлене завдання – скоротити споживання природного газу у 2013-2014 роках не менш ніж на 50%», – наголосив Максим Котенко.