Соціальні ініціативи Президента України суттєво покращать якість надання соціальних послуг населенню з питань пенсійного забезпечення

Таку думку висловила начальник головного управління Пенсійного фонду України в області Лілія Машкіна на зустрічі з жителями села Линове Путивльського району. Захід відбувся у рамках проведення єдиного інформаційного дня за темою «Соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича та нова якість державної соціальної політики».

Як зазначила Лілія Машкіна, реалізація нових стандартів у системі пенсійного забезпечення розпочнеться з травня. Саме цей місяць у 2012 році буде особливо «урожайним» за рівнем збільшення всіх пенсійних виплат.

Посадовець роз’яснила учасникам зустрічі суть соціальних новацій, зокрема, в пенсійній сфері, запропонованих главою держави, повідомила про етапи їх запровадження.

За словами очільниці Фонду в області, реалізація соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича дозволить якісно підвищити рівень пенсійного забезпечення непрацездатних громадян. Адже незважаючи на те, що протягом останніх кількох років пенсійні виплати в Україні постійно зростають, систему державної соціальної підтримки літніх людей не можна назвати досконалою.

До прикладу, на даний час середня пенсія в Сумській області становить 1114,15 грн. Понад 61 відсоток пенсіонерів отримують виплати до 1 тис. грн.

«Тож, нові ініціативи глави держави – впевнений крок до створення ефективної моделі адресної соціальної підтримки незаможних сімей, пільгових категорій громадян, що покликана покращити надання адміністративних послуг населенню і наблизити пенсійне забезпечення українців до європейських стандартів», - підкреслила Лілія Машкіна.

Цього ж дня керівник обласного Пенсійного фонду провела виїзний особистий прийом жителів села Линове, яких звернулося 8 осіб. Селяни цікавились питаннями підвищення пенсії у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, призначення пенсії на пільгових умовах, умовами зарахування заробітку для призначення пенсії без даних персоніфікованого обліку тощо.