Перерахунок пенсій з 1 травня.

Важливою складовою соціальних iнiцiатив Президента України є підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян.

Як наслідок, 23 квітня 2012 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову     №327 «Про підвищення рівня соціального захисту населення». Практична реалiзацiя якої здійснюється органами Пенсійного фонду України шляхом проведення перерахунку пенсійних виплат починаючи з 01.05.2012. Перерахунку підлягають пенсії призначені відповідно до Законів України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», «Про наукову та науково – технічну діяльність» та «Пенсійне забезпечення».

Щоб усунути залежність розміру пенсійної виплати від року виходу на пенсію, постановою Уряду передбачено, провести перерахунок пенсій  по «осучасненню» заробітної плати, яка враховується для обчислення пенсій, що призначені (перераховані) до 2008 року. Замість середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2006 рік, що становила 928,81 грн застосовується показник середньої заробітної плати за 2007 рік на рівні 1197,91 грн.

Відповідно до пункту 2 постанови, пенсії призначені до 01.05.2012 року (тобто з датою права до 01.05.2012) підвищується таким чином, що б розмір підвищення з урахуванням осучаснення заробітної плати, становив не менше 100.00 грн. для осіб, у яких страхового стажу:  у жінок – не менш 20 років та у чоловіків – не менш 25 років, та не менше 50,00 грн. для осіб, які не мають страхового стажу: жінки - 20 років, чоловіки – 25 років. Для осіб, які є одержувачами соціальних пенсій, розмір пенсії підвищується на  30,00 грн.

Підвищення встановлюється до розміру пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги та пенсій за особливі заслуги перед Україною, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством та сум індексації), що склався станом на 30 квітня 2012 року.

За проведеними перерахунками більше ніж 8,5 тисяч одержувачів пенсій Путивльського району отримають підвищення в середньому 121,28 грн.

Серед пріоритетних напрямків роботи органів влади щодо реалізації ініціатив президента це – підвищення пенсій і посилення соціального захисту ветеранів військової служби, учасників війни та сімей померлих інвалідів війни. Так, з 1 травня 2012 року відбулось підвищення доплати до пенсій для членів сімей померлих iнвалiдiв війни з 28% до 42 % прожиткового мінімуму осіб, що втратили працездатність. Кожен із 87 таких осіб по Путивльському району додатково отримає 117,32 грн.

Для різних категорій учасників війни збільшено розмір підвищення до пенсій на 5% від прожиткового мiнiмуму для осіб, які втратили працездатність. Цей перерахунок торкнеться

1362 осіб, а саме:

- учасникам війни нагородженими медалями підвищення збільшено з 125,70 грн  до 167,60 грн;

- учасникам війни без нагород підвищення збільшено з 83,80 грн до 125,70 грн.

Для забезпечення виплати нових розмірів пенсій у травні 2012 року додаткові видатки складуть понад 1 млн. грн.

Начальник відділу з призначення пенсій                                               В.І. Малофєєв