Пошук на сайті

Шановні відвідувачі!

Офіційний сайт Путивльської районної державної адміністрації знаходиться за адресою: http://ptvl.sm.gov.ua/

З метою оперативного отримання інформації, недопущення фактів порушення прав фізичних осіб-підприємців та господарюючих суб’єктів, незаконного втручання в їх господарську діяльність, тиску з боку органів державного контролю, а також органів прокуратури при здійсненні правозахисної діяльності, розпорядженням Генерального прокурора України та прокурора Сумської області створена «гаряча лінія» для підприємців
Телефон «гарячої лінії» працює крім святкових днів та вихідних
понеділок-п'ятниця з 9 до 18 години. (0542) 221-183

У неробочий час приймання інформації здійснюється за номером (0542) 220-031

Про стажування у Німеччині

Друк

У Сумській області проводиться відбір представників підприємництва для стажування у Федеративній Республіці Німеччина на 2012 рік за німецькою частиною (GIZ, колишня InWEnt)  Програми "Перепідготовка управлінських кадрів для сфери підприємництва" ("Українська ініціатива"). Проживання, харчування, проїзд по ФРН, стипендія за рахунок приймаючої сторони; проїзд від України до Німечинни та від Німеччини до України – за рахунок підприємства, яке рекомендує претендента на стажування, або за кошти претендента. Цільовою групою для стажування є керівники середньої і вищої ланки та менеджери українських бізнес-структур.

Відбір проводиться по трьох напрямках:

 1. Із знанням російської мови – на  1 місяць;
 2. Із знанням англійської мови – на 1 місяць;
 3. Із знанням  німецької мови – на 3 місяці.

Вимоги до кандидатів на стажування у Німеччині:

 • наявність вищої економічної освіти;
 • досвід роботи у сфері економіки та підприємництва щонайменше 1 рік;
 • вік від 25 до 40 років.

Конкурсний відбір у групу стажерів.

Для участі у стажуванні кандидат має пройти співбесіду в Сумському регіональному відділенні Міжвідомчого центру з організації перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва (далі – МЦПК).

Про час та місце проведення конкурсного відбору кандидатів повідомляє Сумське регіональне відділення МЦПК (жовтень-листопад).

Для проходження співбесіди кандидати мають заздалегідь подати наступні документи:

 • 2 заяви;
 • 2 копії диплома про вищу економічну освіту або копію диплома про отри-мання другої вищої економічної освіти в рамках української частини програми "Українська ініціатива";
 • 2 кольорових фото розміром 3,5х4,5 см;
 • 2 копії паспорта (усі заповнені сторінки);
 • 2 копії трудової книжки (усі заповнені сторінки);
 • за можливістю – матеріали (буклети, флайери, фотокартки, візитні картки, зразки продукції тощо) свого підприємства.

Заповнити та подати у 2 екземплярах спеціальні форми, що розміщені на сайті (http://www.inwent.org.ua/):

 • анкета кандидата (форма 1);
 • інформація про підприємство (форма 2);
 • рекомендація керівника (форму 3);
 • при стажування зі знанням мови (англійської чи німецької) вищезазначені форми подаються мовою стажування.

Після відбору претендента Сумським регіональним відділенням МЦПК  кандидат проходить відбір у місті Київ з членами німецько-української комісії, до складу якої входять представники GIZ (InWEnt), німецького навчального консорціуму, Секретаріату та регіональних відділень МЦПК.

Про час та місце проведення конкурсного відбору кандидатів повідомляє МЦПК (орієнтовано 4-9 грудня 2011 року).

Для зустрічі з німецько-українською комісією претендент надає:

Процедура проведення співбесіди з претендентами на стажування.

1. Співбесіда триває в середньому приблизно 20 хвилин.

2. У процесі співбесіди з'ясовуються:

• Рівень знання іноземної мови (у кожному окремому випадку).

• Спеціалізація та рівень підготовки у сфері менеджменту, маркетингу, фінансів, управління персоналом тощо.

• Мета і конкретні завдання стажування, очікувані результати, спрямовані на підвищення ефективності діяльності підприємства, організації, де працює спеціаліст.

• Підприємства, організації, на яких претендент має бажання пройти стажування.

3. Для прийняття рішення щодо відбору на стажування або відмови від стажування першочергове значення мають знання іноземної мови, рівень професійної підготовки, можливість двостороннього економічного співробітництва. Додаткові бали претендент отримує за знання інших іноземних мов, комунікабельність, вміння проявлять гнучкість у прийнятті рішень тощо.

4. Під час співбесіди претендент попереджається про те, що:

• Освітні організації за кордоном мають намір врахувати його побажання відносно місця стажування, але не гарантують їх точного виконання.

• Якщо до від'їзду у країну стажування претендент змінить місце роботи та свої наміри щодо місця стажування, то він повинен заздалегідь повідомити про це Секретаріат МЦПК, який надасть відповідну інформацію організаторам стажування. В іншому випадку він проходитиме стажування відповідно до висловлених раніше побажань.

Бажано:

 • Підготувати презентацію своєї фірми в країні стажування (буклети, проспекти, слайди, фотографії, зразки продукції тощо).
 • Для встановлення контактів із закордонними фірмами підготувати листи від керівників, у яких будуть підтверджені реальні повноваження стажорів.

Результати співбесіди МЦПК повідомляє кандидатам через три тижні.

Адреса Сумського регіонального відділення МЦПК, яке розміщюється в  управлінні розвитку підприємництва головного управління економіки Сумської обласної державної адміністрації:

площа Незалежності, 2, м. Суми, 40030 (7 поверх, вхід у під’їзд міськвиконкому, кімната 130, 138).

Телефони для довідок (0542) 62 08 43, 62 08 47.

Пропоновані формати  2012 року:


Формат груп

Мова
Терміни програми в Німеччинні
Цільова груп
Економічна кооперація Російська
Один місяць (в період з травня по листопад) Керівники вищого рівня (топ-менеджери) всіх секторів економіки, що представляють компанії, зацікавлені у співпраці та налагодженні контактів з німецькими компаніями
Економічна кооперація Англійська Один місяць (в період з травня по листопад) Керівники вищого рівня (топ-менеджери) всіх секторів економіки, що представляють компанії, зацікавлені у співпраці та налагодженні контактів з німецькими компаніями
Тримісяч-ний формат Німецька Три місяці (в період з травня по листопад) Керівники вищого рівня (топ-менеджери) всіх секторів економіки, що представляють компанії, зацікавлені у співпраці та налагодженні контактів з німецькими компаніями
Економічна кооперація в аграрному секторі Російська Лютий 2012 Управлінці середнього і вищого рівня, що представляють компанії аграрного сектору, зацікавлені у співпраці та налагодженні контактів з німецькими компаніями в сферах тваринництва, птахівництво та рослинництва (технології, обладнання тощо)