Пошук на сайті

Шановні відвідувачі!

Офіційний сайт Путивльської районної державної адміністрації знаходиться за адресою: http://ptvl.sm.gov.ua/

"Підсумки соціально-економічного розвитку області за перше півріччя 2012 року в рамках реалізації Стратегії "Нова Сумщина - 2015" на виконання Програми Президента України "Україна для людей"

Друк

У рамках реалізації Стратегії "Нова Сумщина - 2015" на виконання Програми Президента України "Україна для людей" в області проводиться цілеспрямована робота щодо збереження та примноження матеріальних та культурних цінностей. В основних сферах досягнуто наступних показників.

Промисловість

За перше півріччя 2012 року індекс виробництва промислової продукції залишився на рівні відповідного періоду минулого року. У розрізі галузей найбільший приріст досягнуто в галузі машинобудування (+13,6%), хімічній та нафтохімічній промисловості (+2,8%).

Обсяг реалізованої промислової продукції за січень-травень 2012 року становив 8,4 млрд. гривень (43,1% до річного програмного показника), що на 30,4% більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

Продовжується реалізація проекту з виробництва активних фармацевтичних інгредієнтів у ТОВ "Фармак" (місто Шостка).

У ТОВ "Керамейя" проводиться монтаж другої технологічної лінії з виготовлення клінкерної цегли потужністю 30 млн. штук у рік.

Проведено реконструкцію та введено в дію плавильну піч у
ТОВ НВП "Технологія" (місто Шостка), продовжується будівництво цеху гарячого литва пластику в ТОВ "Гуала Кложерс Україна" (місто Суми), нового складального цеху в ТОВ "Завод Кобзаренка" (смт Липова Долина).

Проведено ряд виставкових і презентаційних заходів за участю місцевих виробників, зокрема, у Сумській торговельно-промисловій палаті та місті Київ.

З метою виведення з кризи промислових підприємств області підготовлено та направлено звернення до ДК "Укроборонпром" та Прем'єр-міністра України (щодо критичного стану на Шосткинському казенному заводі "Зірка"), співвласників підприємств ПАТ "Центролит" та ПАТ "Нафтопроммаш" (щодо вирішення проблемних питань на підприємствах).

Сільське господарство

Протягом першого півріччя 2012 року по всіх категоріях господарств області вироблено валової продукції сільського господарства на суму 1003,7 млн. гривень, що становить 103,1% до відповідного періоду 2011 року (план на рік – 102,5%).

В області розпочато збирання ранніх зернових культур. Станом на 10.07.2012 сільськогосподарськими підприємствами зібрано 130,3 тис. тонн ранніх зернових при середній урожайності 31,4 ц/га.

Валовий збір зерна у всіх категоріях господарств очікується в межах
2535,8 тис. тонн, у тому числі 560,1 тис. тонн пшениці, що повністю забезпечить продовольчу безпеку області.

За перше півріччя 2012 року вироблено 213,6 тис. тонн молока (+2,2%), яєць –
183,7 млн. штук (+4,6%).

У ТОВ "УГАК" Шосткинського району завершено реконструкцію молочно-товарної ферми на 200 голів та введено в дію молокопровід, у ТОВ "Яструбщанське" Глухівського району проведено технічне переобладнання тваринницького приміщення на 180 голів з уведенням молокопроводу, у Роменській філії
ПрАТ "Райз-Максимко" завершено будівництво тваринницького приміщення на
250 голів з уведенням молокопроводу, у Буринській філії ПрАТ "Райз-Максимко" введено в експлуатацію молокопровід, у ТДВ "Маяк" Тростянецького району введено в дію ІІ чергу молочного комплексу з доїльним залом на 537 голів.

Розпочато будівництво молочного комплексу на 800 голів корів у
ПСП АФ "Піонер" Охтирського району. У ТОВ "Ряснянське" Краснопільського району проводиться реконструкція свинотоварного комплексу.

У Конотопському районі проводиться будівництво ІІ черги елеватора потужністю 15 тис. тонн у ТОВ "Вітчизна" та сушильного комплексу в
ТОВ "Козацька". Розпочато будівництво 2 елеваторів загальною ємністю
145 тис. тонн у Роменському районі.

ТОВ "Агробізнес ТСК" Недригайлівського району введено в дію І чергу зрошувальної системи з вирощування овочів відкритого ґрунту на площі 300 га, завершує будівництво овочесховища ємністю 10 тис. тонн та цеху із сортування та фасування овочів і картоплі. У Конотопському районі розпочато будівництво картоплесховища ємністю 1 тис. тонн.

Усього у 2012 році планується реалізація 91 проекту загальною вартістю
475 млн. гривень: 36 тваринницьких об’єктів, 24 об’єкти харчової промисловості та 31 об’єкт інфраструктури аграрного ринку.

Житлово-комунальне господарство, енергозбереження

У рамках реалізації Швейцарсько-українського проекту DESPRO побудовано водогони в Конотопському (села Салтикове та Красне) та Роменському (села Борозенка та Глинськ) районах протяжністю понад 100 км. Досягнуто домовленості щодо включення Сумської області до третьої фази проекту в галузі поводження з твердими побутовими відходами.

За перше півріччя 2012 року бюджетні установи та підприємства комунальної теплоенергетики області скоротили обсяги споживання природного газу в порівнянні з аналогічним періодом 2011 року на 10%.

Підписано договір між Послом США та директором ТОВ "Світ-М" про виділення гранту в сумі 350 тис. доларів США на фінансування техніко-економічного обґрунтування та виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво в області сміттєпереробного заводу. На цей час техніко-економічне обґрунтування подано до Державного підприємства "Національний проект "Чисте місто" для подальшого його затвердження Кабінетом Міністрів України. Загальна вартість проекту – майже 15 млн. доларів США, обсяги виробництва складуть 100 тис. тонн сміття на рік, нові альтернативні види палива активно застосовуватимуться в господарському комплексі регіону.

З метою удосконалення системи управління житловим фондом на 01.07.2012 в області створено 321 об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

За перше півріччя 2012 року відновлено 118,3 км мереж вуличного освітлення. Проведено капітальний ремонт 21 тис. кв. метрів комунальних доріг.

На цей час в області встановлено 227 тис. одиниць квартирних приладів обліку споживання холодної та гарячої води, рівень оснащення – 63,7%.

У першому півріччі 2012 року виконано капітальний ремонт покрівель
498 житлових будинків, ремонт систем холодного водопостачання 258 будинків, гарячого водопостачання – 104 будинків. Відремонтовано або замінено 10,5 км водопровідних та 6,9 км каналізаційних мереж. Відремонтовано 7 ліфтів у містах Шостка (5) та Конотоп (2).

У рамках підготовки до осінньо-зимового періоду 2012-2013 років замінено
8 застарілих котлів з низьким ККД на більш ефективні, капітально відремонтовано
8 котлів, замінено 2 км теплових мереж. Загальний обсяг коштів з ремонту та реконструкції систем теплопостачання становить 5,65 млн. гривень.

Станом на 01.07.2012 рівень оплати за житлово-комунальні послуги усіма групами споживачів становить 97,3%, у тому числі населенням – 104,1%.

Будівництво, дорожній комплекс

Протягом першого півріччя 2012 року будівельними підприємствами області виконано робіт на суму 237,3 млн. гривень, що становить 101,2% до обсягів будівництва відповідного періоду 2011 року.

Протягом січня-червня 2012 року в області, за оперативними даними, уведено в експлуатацію 59,4 тис. кв. метрів загальної площі житла, що на 42,4% більше, ніж у січні-червні 2011 року.

У рамках реалізації Програми здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, затверджено перелік з 15-ти житлових будинків, що можуть брати участь у реалізації програми, забудовниками надано 627 вільних від зобов’язань квартир
(у місті Суми 11 житлових будинків, у місті Шостка – 2, у місті Глухів, Сумському районі – по 1). Загальний обсяг бюджетних асигнувань Сумській області у 2012 році складає 25,4 млн. гривень. Станом на 16.07.2012 укладено 9 договорів іпотечного кредитування, надано 8 кредитів на суму 1,2 млн. гривень.

Протягом звітного періоду виконано дорожніх робіт на суму 57,8 млн. гривень, з них на експлуатаційне утримання доріг спрямовано 49,9 млн. гривень, за рахунок коштів місцевого бюджету проводиться капітальний ремонт мостового переходу на автомобільній дорозі Т-19-01 Суми – Миропілля – Краснопілля в смт Краснопілля
(1 млн. гривень).

Зовнішня торгівля та міжрегіональне співробітництво

Зовнішньоторговельний оборот області товарами за січень-травень 2012 року порівняно з відповідним періодом минулого року збільшився на 0,2% і склав 699,9 млн. доларів США. Експорт збільшився на 9,7% (438,8 млн. доларів США), імпорт зменшився на 12,4% (261,1 млн. доларів США). Сальдо зовнішньої торгівлі товарами позитивне і складає 177,7 млн. доларів США. Коефіцієнт покриття експортом імпорту по товарах становить 1,68.

Уперше підписано угоди про торговельно-економічне, науково-технічне та гуманітарно-культурне співробітництво між Сумською, Івано-Франківською та Полтавською областями.

Проведено 44 заходи міжнародного характеру в економічній та гуманітарній сферах. Сумську область відвідали делегації та представники 31 країни світу.

Споживчий ринок

Відкрито та відновлено роботу 178 підприємств роздрібної торгівлі, 40 закладів ресторанного господарства та 34 закладів побутового обслуговування населення.

Проведено 445 ярмаркових заходів, де реалізовувалися товари народного споживання, сільськогосподарська продукція та продукція власного виробництва за цінами на 15-20% нижче від ринкових.

За січень-червень 2012 року оборот роздрібної торгівлі склав 6657,9 млн. гривень, оборот ресторанного господарства (з урахуванням обороту фізичних осіб-підприємців) – 150 млн. гривень, що на 17,9% та 0,3% відповідно більше показників минулого року.

За перше півріччя 2012 року в області досягнуто нижчих, ніж у середньому по Україні, темпів зростання споживчих цін на продукти харчування та безалкогольні напої – 98,2% (по Україні – 99,1%) та загального індексу інфляції – 99,5%
(по Україні – 100,1%).

Бюджет

У першому півріччі 2012 року забезпечено 3076,3 млн. гривень збору податків і платежів до Зведеного бюджету України, що на 14,6% менше, ніж у відповідному періоді минулого року. Розрахункова база надходжень до бюджетів усіх рівнів, доведена наказами ДПС України, забезпечена на 95,3%.

Збір до державного бюджету склав 2218,4 млн. гривень, що на 23,2% менше, ніж у січні-червні 2011 року, та становить 91,6% розрахункової бази відповідно до наказів ДПС України.

До місцевих бюджетів області надійшло 823,9 млн. гривень власних та закріплених доходів, що на 18,6% більше порівняно з відповідним періодом
2011 року. Контрольні показники Мінфіну України на перше півріччя 2012 року виконано на 104,8%, затверджені місцевими радами обсяги – на 107,2%.

Грошові доходи та зайнятість населення

За січень-травень 2012 року заробітна плата одного штатного працівника зросла на 16,4% порівняно з аналогічним періодом минулого року і становить 2363 гривні (річний програмний показник – 2520 гривень).

За оперативними даними, загальна заборгованість з виплати заробітної плати на 01.07.2012 становить 52,3 млн. гривень, що на 1,1 млн. гривень більше порівняно з початком року та на 0,4 млн. гривень менше до попереднього місяця.

Станом на 01.07.2012 на обліку в обласній службі зайнятості перебувало
15,9 тис. незайнятих громадян, що на 4,3 тис. осіб менше в порівнянні з відповідною датою 2011 року.

За направленням обласної служби зайнятості працевлаштовано 11,7 тис. осіб (50,9% від програмного показника на 2012 рік), рівень працевлаштування склав 32,3% (+3,4 в.п.).

Шляхом надання дотацій роботодавцям працевлаштовано 407 осіб, за рахунок одноразової допомоги по безробіттю зареєструвала підприємницьку діяльність
181 особа. Професійне навчання проходили 3,9 тис. осіб (65% до річного програмного показника), що на 7,5% більше, ніж за січень-червень 2011 року. До оплачуваних громадських робіт залучено 4,9 тис. безробітних (62,8% до річного програмного показника).

За перше півріччя 2012 року в області створено 12962 нових робочих місця, річне програмне завдання виконано на 51,8%.

Соціальний захист населення

У першому півріччі 2012 року виплачено 357,1 млн. гривень державної соціальної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, що на 18% більше, ніж за аналогічний період 2011 року. Заборгованість з виплати допомоги відсутня.

Нараховано 62,9 млн. гривень субсидій на житлово-комунальні послуги, що
на 11,7% більше порівняно з січнем-червнем 2011 року. На 01.07.2012 чисельність одержувачів субсидій склала 20,1 тис. сімей проти 20,4 тис. сімей на 01.07.2011.

У рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України з травня
2012 року в районах та містах області розпочали роботу "мобільні соціальні офіси", що працюють при управліннях праці та соціального захисту населення за участю представників Пенсійного фонду, центру занятості, служби у справах дітей та інших державних соціальних служб. Здійснено 111 виїздів до сел області, прийнято
950 громадян.

У 16 районних територіальних центрах соціального обслуговування населення створені мультидисциплінарні команди, якими проведено 92 виїзди та надано
1083 соціальні послуги майже 600 особам.

Протягом першого півріччя 2012 року до бюджету Пенсійного фонду надійшло 1460,6 млн. гривень. Плановий показник при темпі росту до відповідного періоду минулого року 113,2% виконано на 101,1%.

Заборгованість по платежах до бюджету Пенсійного фонду за всіма видами платежів на 01.07.2012 склала 315 млн. гривень, що на 68 млн. гривень більше, ніж на початок року.

Охорона здоров’я

У 2012 році збільшено фінансування галузі охорони здоров’я до 1012,9 млн. гривень (2011 рік – 872,6 млн. гривень), з них у першому півріччі
2012 року профінансовано 474,4 млн. гривень (94,8% від плану періоду). Фінансування в розрахунку на одного мешканця разом з позабюджетними коштами становить 440,25 гривні (перше півріччя 2011 року – 374,82 гривні).

Районам області додатково виділено з державного бюджету дотацію в сумі
12,5 млн. гривень (2011 рік – 8,6 млн. гривень) для надання невідкладної допомоги в стаціонарах та забезпечення високовартісного пільгового лікування в амбулаторних умовах дитячого населення.

Створено 2 самостійні центри первинної медико-санітарної допомоги в Конотопському та Роменському районах, реорганізовано Павлівську сільську лікарську амбулаторію Білопільського району в сімейну амбулаторію.

Відкрито пункт цілодобової швидкої медичної допомоги в селі Вири Білопільського району; 1 відділення та 2 дільниці сімейної медицини в Бобрицькій АЗПСМ та 1 дільницю при ЦРЛ Роменського району; 2 дільниці загальної практики-сімейної медицини при КУ "Сумська міська клінічна лікарня № 5".

На кінець звітного періоду порівняно з аналогічними показниками 2011 року в області зменшилися: захворюваність на туберкульоз (з 28,4 до 27,6 у розрахунку на 100 тис. населення), смертність від туберкульозу (з 20,2 до 15 на 100 тис. населення), онкозанедбаність серед вперше виявлених хворих (з 10,4% до 10,3%), смертність від СНІДУ (з 0,7 до 0,3 на 100 тис. населення).

Освіта

Проводяться ремонтні роботи з облаштування дошкільних відділень на базі
6 сільських шкіл Глухівського, Роменського, Тростянецького, Лебединського та Ямпільського районів.

Триває капітальний ремонт дитячого садка в селі Межиріч Лебединського району. Вирішується питання щодо виділення земельних ділянок для будівництва
2 нових дитячих садків у місті Суми.

Продовжується робота з реорганізації 5 дошкільних навчальних закладів у центри розвитку дитини (уносяться зміни до статутів і штатних розписів).

Запроваджено альтернативні форми надання дошкільної освіти. Соціально-педагогічним патронатом охоплено 2,8 тис. дітей. Поряд з традиційними групами в дошкільних навчальних закладах працює 70 груп короткотривалого перебування дітей. Усього різними формами дошкільної освіти охоплено 75,4% дітей, що на 1,3% більше, ніж у 2011 році.

У рамках реалізації Державної програми "Шкільний автобус" 18 районів області отримали 34 транспортні засоби. Організованим підвезенням до місць навчання та у зворотному напрямку охоплено 98,4% учнів сільських шкіл, які проживають за межею пішохідної доступності, що на 1,6% більше, ніж у відповідному періоді 2011 року. Шкільними автобусами підвозяться 84,4% учнів сільської місцевості (+4,1%).

Фізична культура і спорт

У рамках реалізації програми розвитку футболу на Сумщині до 2015 року "Футбольна Сумщина" до кінця 2012 року розпочне роботу обласний дитячий футбольний центр на 1000 дітей. Рішенням сесії Сумської обласної ради від 25.05.2012 створено обласний комунальний заклад Сумської обласної ради "Сумська обласна дитячо-юнацька спортивна школа "Футбольний центр "Барса". Проводиться реконструкція адміністративної будівлі та будівництво 2 спортивних майданчиків з сучасним штучним покриттям ДЮСШ "Зміна" міста Суми.

Проведено ремонт спортивних залів загальноосвітніх шкіл міста Охтирка (2), Шосткинського (1), Великописарівського (3) районів, спортивних майданчиків загальноосвітніх шкіл міста Ромни.

Продовжується будівництво та капітальний ремонт 3 спортивних залів дитячо-юнацьких спортивних шкіл у містах Суми, Конотоп та Ромни.

Триває реконструкція приміщення спортивного клубу "Олімп" у місті Шостка, капітальний ремонт міського стадіону міста Путивль, тенісних кортів у міському парку відпочинку ім. І.М.Кожедуба міста Суми. Розпочато будівництво запасного футбольного поля в Кролевецькому районі.

З початку року розпочала діяльність Сумська обласна дитячо-юнацька спортивна школа "Чемпіон" з льодових видів спорту.

Побудовано та облаштовано 6 спортивних майданчиків у містах Шостка (2), Конотоп (1), Лебедин (1), Липоводолинському (1) та Лебединському (1) районах.

Для облаштування сучасних спортивних майданчиків побудовано 9 основ для покладання штучного покриття в селах Реутинці Кролевецького району, Шалигіно Глухівського району, містах Охтирка, Глухів, Лебедин, Конотоп, смт Ямпіль, смт Вороніж Шосткинського району.

Культура

Розпочато реконструкцію Сумського обласного театру драми та музичної комедії ім. М.С.Щепкіна.

Усього в першому півріччі 2012 року капітально відремонтовано 19 закладів культури (використано – 1256,9 тис. гривень), поточні ремонти проведено у
56 закладах. Тривають капітальні ремонти обласних закладів, зокрема,
обласного художнього музею ім. Н.Онацького, училища мистецтв і культури
ім. Д. Бортнянського.

Триває робота з відбудови другої черги Музею Кролевецького ткацтва.

Протягом першого півріччя проведено 22 мистецькі заходи, серед яких Всеукраїнський конкурс читців ім. О.Вишні серед студентської молоді, Міжнародний конкурс молодих піаністів "Слобожанська фантазія", Всеукраїнський конкурс хорових диригентів ім. Д.Бортнянського, фестиваль-конкурс молодіжних субкультур "Юз фест", перший театральний конкурс "Сумська Мельпомена" тощо.

В області розпочався перший етап обласного культурно-мистецького фестивалю "Талантами уславлена земля – це рідна Сумщина моя!". Відкриття регіональних фестивалів відбулось у Білопільському, Буринському, Великописарівському, Лебединському, Охтирському, Середино-Будському, Тростянецькому районах.

Робота щодо реалізації Стратегії "Нова Сумщина - 2015" на виконання Програми Президента України "Україна для людей" в області триває.