Професійна реабілітація інвалідів

Загальновідомо, яку важливу роль в житті людини має професійна діяльність, особливо коли професія обрана за покликом серця. Знайти роботу, реалізувати себе в професійній діяльності в сучасних умовах надзвичайно складно всім: і молодим, і середнього віку, а тим паче особам з інвалідністю. Тому одним з напрямків комплексного вирішення цих проблем є професійне навчання інвалідів робітничим професіям в спеціалізованих реабілітаційних закладах. Саме таким закладом і є Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів, який розташований  в  с. Лютіж на Київщині, який здійснює професійне навчання  за робітничими професіями: оператор комп'ютерного набору, секретар керівника, соціальний  робітник, швачка, вишивальник, бджоляр, перукар (перукар-модельєр),  слюсар з ремонту автомобілів, взуттьовик з ремонту взуття, обліковець з реєстрації бухгалтерських даних, касир торговельного залу, оператор комп'ютерної верстки, черговий по поверху (готелю, кемпінгу, пансіонату), молодша медична сестра з догляду за хворими, манікюрник.

Центр здійснює професійну реабілітацію дітей-інвалідів віком від 16 років та інвалідів, які не досягли пенсійного віку.

До Центру не приймаються на навчання інваліди, які вже отримували професії у центрах професійної реабілітації інвалідів державної або комунальної форми власності і не працевлаштовувались за набутою професією, окрім випадку, якщо за рішенням МСЕК (ЛКК) інваліди у зв’язку з погіршенням стану здоров’я не можуть працювати за раніше набутою професією і потребують перенавчання (перекваліфікації), що підтверджено відповідною довідкою МСЕК або ЛКК.

Додаткову інформацію щодо термінів навчання, перелік необхідних документів  та направлення на навчання  можна отримати в управлінні праці та соціального захисту населення Путивльської райдержадміністрації ( м. Путивль, вул. Кірова, 93,   кабінет № 2, телефон 5 41 36).

Управління праці та соціального

захисту населення Путивльської