Про соціальний захист інвалідів

Найважливіше завдання кожної держави – соціальний захист її громадян, у першу чергу з обмеженими можливостями – інвалідів.

Для забезпечення прав інвалідів на працевлаштування та оплачувану роботу, у тому числі з умовою про виконання роботи вдома, держава зобов’язала підприємства, установи, організації та фізичних осіб, які використовують найману працю, виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, зокрема спеціальні.

Кількість робочих місць визначається залежно від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу підприємств за рік і становить:

– одне робоче місце – для підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, у яких працює від 8 до 25 осіб;

– чотири відсотки від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік – у разі якщо працює більше 25 осіб.

Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, згідно з Законом зобов’язані:

зареєструватися у відділенні Фонду соціального захисту інвалідів;

– самостійно розрахувати кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів;

– виділити та створити робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі      спеціальні;

– подати до відділення Фонду соціального захисту інвалідів (40011 м.Суми, вул. Горького, 2), звіт  по  Ф 10-ПI про зайнятість та працевлаштування інвалідів  не  пізніше  1  березня після  звітного  періоду.

Підприємсва, установи, організації та фізичні особи, які  використовують  найману  працю  та  не  пройшли  реєстрацію  і  відділенні  Фонду  соціального  захисту  інвалідів  станом  на  31.12.2011  року  просимо терміново пройти реєстрацію у відділенні Фонду та надати звіти по Ф 10 ПI. Бланки  звітів  та  додаткову інформацію  можна  отримати  в управлінні праці та соціального захисту населення Путивльської РДА   за  адресою: 41500 м.Путивль, вул.Кірова, 93 каб.№2  тел. 5 41 36 .