Компенсація за несвоєчасно виплачену зарплату

Компенсація громадянам утрати частини грошових доходів через порушення термінів їхньої виплати провадиться відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 №159 «Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв’язку з порушенням термінів їх виплати» (із змінами).

Згідно із зазначеним Порядком компенсації підлягають грошові доходи, які не мають одноразового характеру: заробітна плата (грошове забезпечення), пенсії, стипендії та соціальні виплати. Компенсацію обчислюють множенням суми нарахованої, але не виплаченої заробітної плати за відповідний місяць (після утримання податків й обов’язкових платежів) на коефіцієнт приросту  споживчих цін за період затримання виплати заробітної плати.

Сума компенсації нараховується лише в разі виплати нарахованих, але своєчасно не виплачених грошових доходів. Нараховують і виплачують компенсацію в тому самому місяці, в якому виплачується заборгованість.

Нараховувати компенсацію на заробітну плату, виплачену за рішенням суду, не передбачено.