Забезпечення ветеранів війни та інвалідів санаторно-курортними путівками

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року № 187 «Про затвердження  Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій  громадян органами праці та соціального захисту населення» органи праці та соціального захисту населення забезпечують за рахунок коштів державного бюджету безоплатними путівками ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» та інвалідів за місцем реєстрації відповідно до профілю захворювання та категорії отримувачів.

Підставою для взяття на облік пільгової категорії громадян є заява та медична довідка форми 070/0 про необхідність проходження санаторно-курортного лікування.

Забезпечення пільгових категорій громадян здійснюється в санаторно-курортних закладах України, підвідомчих Мінсоцполітики, зокрема в санаторіях «Перемога» (м. Київ), «Салют» (м. Одеса), «Батьківщина» (м. Трускавець), «Слава» (м. Миргород), «Ветеран» (м. Алушта) та санаторій ім. Семашка (АР Крим).

За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам  районними та міськими управліннями праці та соціального захисту населення здійснюється закупівля санаторно-курортних путівок в санаторій « Токарі» Лебединського району.Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2004 року № 785 «Про затвердження Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян» інвалідам війни, які перебувають на обліку для забезпечення санаторно-курортними путівками і упродовж двох років не отримували їх, виплачується компенсація за невикористане право на санаторно-курортне оздоровлення.

Грошова компенсація виплачується у таких розмірах:

- інвалідам I та II групи – 100 відсотків розміру середньої вартості путівки;

- інвалідам III групи – 75 відсотків розміру середньої вартості путівки.

Середню вартість путівки визначає Мінсоцполітики за поданням Фонду соціального захисту інвалідів та погодженням з Мінфіном щороку до 15 березня в межах обсягу бюджетних коштів, виділених відповідно до Закону України про Державний бюджет на поточний рік.

Наказом Міністерства соціальної політики України від 22.02.2012 № 97 «Про встановлення середньої вартості санаторно-курортної путівки для виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування» передбачено, що розмір зазначеної виплати у 2012 році становить:

інвалідам війни - І і ІІ групи  - 320,00 гривень,

інвалідам війни ІІІ групи – 240,00  гривень.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2011 року № 150 «Про затвердження Порядку виплати деяким категоріям інвалідів грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування» грошова компенсація за путівку виплачується інваліду, якщо він протягом попередніх трьох календарних років не одержував безоплатної санаторно-курортної путівки (не рахуючи рік, коли інвалід  звернувся за нею).

Підставою для виплати грошової компенсації за путівку є заява інваліда про її виплату, медична довідка 070/0 щодо необхідності забезпечення санаторно-курортним лікуванням, посвідчення інваліда, що підтверджує його належність до відповідної категорії громадян.

Грошова компенсація інвалідам виплачується в таких розмірах:

- інвалідам I та II групи – 75 відсотків розміру середньої вартості путівки;

- інвалідам III групи –50 відсотків розміру середньої вартості путівки.

У 2012 році зазначена виплата для інвалідів загального захворювання та інвалідів з дитинства становить:

інвалідам І і ІІ групи  - 240,00  гривень,

інвалідам ІІІ групи –160,00 гривень.

За додатковою інформацією звертатися за телефоном: 5 41 36      (каб. №2)