Забезпечення інвалідів автомобілями

Відповідно до статті 26 Закону України "Про реабілітацію інвалідів в   Україні" ( 2961-15 ) постановою Кабінету  Міністрів України від 19 липня 2006 року № 999 затверджено Порядок забезпечення інвалідів автомобілями.

Цей  Порядок  визначає механізм  забезпечення легковими автомобілями, зазначеними в абзаці шостому статті 1 Закону України "Про автомобільний  транспорт"  інвалідів, зокрема дітей-інвалідів, які мають право на їх отримання  безоплатно або на пільгових умовах і місце проживання яких зареєстровано в   Україні в установленому законодавством порядку. Для забезпечення автомобілями діти-інваліди беруться на облік після досягнення ними п'ятирічного віку.

Розподіл автомобілів, придбаних для інвалідів за рахунок коштів,  зазначених у пунктах 2 і 18 цього Порядку, здійснюється відповідно головними   управліннями соціального захисту і управліннями виконавчої дирекції у такому співвідношенні:

1) 50 відсотків - особам, що мають право на першочергове забезпечення автомобілями;

2) 30 відсотків - особам, що мають право на позачергове забезпечення автомобілями;

3) 20 відсотків - особам усіх інших категорій, що забезпечуються автомобілями у порядку загальної черги.

Позачергово автомобілі отримують:

1) за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем:

-  інваліди війни;

- інваліди від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин з  числа колишніх малолітніх (яким на момент ув'язнення не виповнилося  14  років)  в'язнів   концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання;

- сім'ї з двома і більше інвалідами,  які  забезпечуються автомобілями згідно з пунктом  9 цього Порядку;

- інваліди II групи  з  числа  учасників  ліквідації  наслідків аварії  на  Чорнобильській  АЕС  та  потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою,  а також громадян,  які брали участь у ліквідації інших  ядерних  аварій  та  випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї (категорія 1);

- інваліди з  ампутацією обох ніг,  якщо вони постійно працюють або навчаються;

2) незалежно від наявності медичних показань для забезпечення автомобілем:

- інваліди I  групи  з  числа  учасників  ліквідації  наслідків аварії на Чорнобильській  АЕС  та  потерпілих  від  Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою,  а також громадян,  які брали участь у ліквідації  інших  ядерних  аварій  та  випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї (категорія 1);

- інваліди війни I групи по зору або без обох рук;

- інваліди з куксами обох ніг і рук.

Першочергово  забезпечуються автомобілями інваліди:

- які відповідно до статті 11 Закону України "Про статус ветеранів війни,  гарантії їх соціального захисту" ( 3551-12 )  належать  до  осіб,  що мають особливі заслуги перед Батьківщиною та інваліди війни з числа осіб, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та інваліди війни з числа осіб, які брали безпосередню участь у бойових діях під час Великої Вітчизняної війни та війни з Японією (за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем).

У    порядку    загальної    черговості   автомобілями забезпечуються:

- інваліди II  групи  з  числа  учасників  ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській  АЕС  та  потерпілих  від  Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою,  а також громадян,  які брали участь у ліквідації  інших  ядерних  аварій  та  випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї (категорія 1),

- за відсутності медичних показань для забезпечення автомобілем;

- інші інваліди, які мають відповідні медичні показання.

Інваліди  унаслідок  трудового  каліцтва   забезпечуються автомобілями з дотриманням умов,  визначених у пунктах 25-27 цього Порядку.

Відповідно до пункту 41 Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2006 року    № 999  за  бажанням  інвалідів  головні  управління  соціального захисту можуть забезпечувати їх автомобілями, ввезеними в Україну і визнаними в установленому порядку гуманітарною допомогою.

Законом України “Про деякі питання ввезення на митну територію України транспортних засобів” від 06.07.05 №2739-ІV та Законом України “Про внесення змін до Закону України  “Про деякі питання ввезення на митну територію України транспортних засобів” від 30.11.05 №3151-ІV інвалід може отримати через головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації гуманітарний автомобіль не старше 8 років на момент ввезення на територію України з об’ємом двигуна до 1800 куб.см.,  подарований іноземним донором.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.02.07 № 228 «Про порядок виплати та розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування» грошові компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів виплачується починаючи з 1 січня  2007 року інвалідам та дітям-інвалідам у розмірі 142 грн. на рік та на транспортне обслуговування – у розмірі 192 грн. на рік.

Виплата проводиться двічі на рік, за перше півріччя – у березні місяці, за друге півріччя – у вересні.

За додатковою інформацією звертатися за телефоном: 5 41 36      (каб. №2)