Отримання допомоги при народженні дитини громадянами України, які тимчасово перебувають за кордоном

Виплату допомоги при народженні дитини передбачає Закон України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», відповідно до якого громадяни України, у яких виховуються і проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим  Законом та іншими законами України. Дані умови визначає Порядок призначення та виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затверджений постановою КМУ від 27 грудня 2001 року. Даним Порядком передбачено, що допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини, які  постійно проживають разом з дитиною на території України, з метою створення умов для її повноцінного утримання і виховання.

Для призначення даної допомоги органу праці і соцзахисту населення за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що засвідчує особу, подаються такі документи: заява одного з батьків чи опікуна, що складається за встановленою формою; копія свідоцтва про народження дитини; витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження дитини для виплати допомоги  у зв’язку з народженням дитини, виданий органом РАЦС.

Жінки, які постійно проживають( зареєстровані) на території України народили дитину під час тимчасового перебування за межами України, подають видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини, якщо  інше не передбачено міжнародними договорами України.

Спеціалістами управління проводиться контроль за цільовим використанням допомоги та створення її отримувачем належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини, яке можливе при проживанні отримувача  допомоги разом з дитиною  на території України.

Виплата допомоги має бути припинена у випадку, коли батьки дитини разом з дитиною виїхали на навчання або роботу за кордон, оскільки органи праці та соцзахисту населення в такому разі не матимуть можливості підтвердити факт цільового використання коштів. Проте виплату допомоги можна поновити протягом 6-ти місяців у встановленому порядку.

Ст.6 ЗУ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» передбачено, що документи, необхідні для призначення допомоги, подаються особою, яка претендує на призначення допомоги, самостійно.

Пунктом 2 ст.238 Цивільного кодексу України передбачено, що  представник не може  вчиняти правочин, який  відповідно до його змісту , може бути вчинений  лише особою, яку він представляє.

А тому батькам дитини слід звертатися особисто, тобто їм необхідно приїхати до України.