Випадки припинення виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

Відповідно до статті 17 Постанови КМУ «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми» право на виплату  допомоги по догляду за дитиною до досягнення  нею трирічного віку має один  з батьків дитини, усиновлювач, опікун, дідусь, бабуся або інший родич, який фактично здійснює догляд за дитиною.

Якщо особа в період отримання допомоги по догляду за дитиною до трирічного віку вийшла на роботу і працює в режимі повного робочого часу або оформила відпустку у зв’язку з навчанням до закінчення відпустки по догляду за дитиною, роботодавець повинен протягом п’яти днів після видання наказу про припинення відпустки по догляду за дитиною до трирічного віку повідомити про це управління за місцем проживання такої особи. В такому разі виплата допомоги припиняється з дня початку виконання трудових обов’язків.

Особам, які доглядають дітей віком до трирьох років і одночасно продовжують навчатися з відривом від виробництва, допомога по догляду виплачується в повному обсязі.

У разі коли особа, яка отримує зазначену допомогу звернулась до центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні виплата допомоги по догляду за дитиною до трирічного віку припиняється з дня призначення їй допомоги по безробіттю чи матеріальної допомоги по безробіттю. Центр зайнятості повинен повідомити управління праці та соціального захисту населення про, те що такій особі призначено допомогу по безробіттю чи матеріальну допомогу по безробіттю або що строк виплати хоча б однієї із зазначених двох видів допомоги закінчився.

Не припиняється виплата допомоги особам, що працюють у режимі неповного робочого часу, вдома, у виборчій комісії, в тому числі у день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів або провадять підприємницьку діяльність.