Про направлення дітей-інвалідів на професійне навчання.

З 1997 року в Державному закладі "Дитячий спеціалізований (спеціальний) клінічний санаторій "Хаджибей" у відділенні медичної, психолого-педагогічної реабілітації та соціальної адаптації і професійного навчання дітей з органічним ураженням нервової системи віком від 16 до 18 років разом з Одеською обласною радою відкрито обласний Центр професійної реабілітації дітей-інвалідів.

Центр професійної реабілітації інвалідів здійснює професійну підготовку інвалідів за наступними професіями: "Оператор комп'ютерного набору", "Швачка", " Взуттьовик з ремонту взуття", "Обліковець (реєстрація бухгалтерських даних)", "Радіо механік з обслуговування та ремонту радіотелевізійної апаратури", "Овочівник". Тривалість перебування у Центрі складає 5 місяців. Приймаються діти-інваліди віком від 16 до 18 років.

У Центрі проводиться:

-обстеження, лікування, перебування та професійне навчання інвалідів (за рахунок державного бюджету);

- отримання свідоцтва державного зразку про професійну освіту на підставі ліцензії Міністерства освіти і науки України, молоді та спорту (ліцензія Серія АГ №582237 від 19 жовтня 2011 р.).

Показання для прийому до Центру: захворювання центральної та периферичної нервової системи:

- дитячий церебральний параліч з розумовою відсталістю легкого чи помірного ступеню у формах: спастичної диплегії, спастичної геміплегії, атонічного церебрального паралічу з легким порм координації рухів;

-  наслідки травм та інфекційних захворювань головного мозку;

-  наслідки травм та інфекційних захворювань периферичної нервової системи за умови збереження рухів у верхніх кінцівках.

Протипоказаннями для прийому до Центру є:

-  гострі інфекційні захворювання до закінчення строку ізоляції, венеричні  захворювання;

-  усі захворювання в гострій стадії та заразній формі;

-  епілепсія та судомний синдром;

-  цукровий діабет; розумова відсталість важкого ступеня та глибока розумова відсталість;туговухість 3 ступеня;алалія сенсорно-моторна; паталогічний розвиток особистості з проявами девіантної поведінки.

Контактні телефони Центру:

(0482) 303-550 - директор Центру

(0482) 303-474; (0482) 303-450 - приймальня головного лікаря.

За додатковою інформацією звертатися до управління праці та соціального захисту населення Путивльської районної державної адміністрації ( м. Путивль, вул. Кірова, 93, кабінет № 4 або за телефоном 5 53 49).

Головний спеціаліст відділу по обслуговуванню

інвалідів, ветеранів війни та праці                                                        Приходько Т.П.