Виплата одноразової винагороди жінкам, яким присвоєне почесного звання «Мати-героїня»

З метою посилення державної підтримки багатодітних матерів Президент України 25 грудня 2007 року підписав Указ № 1254/2007 «Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєне почесне звання України «Мати-героїня».

Ця винагорода виплачується  жінкам, яким присвоєно почесне звання України  «Мати-героїня» .

Сума винагороди обчислюється у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, на 1 січня року, в якому було присвоєне почесне звання ( у 2012 році розмір допомоги -10730 грн., у 2013 році розмір допомоги – 11470 грн.)

Як отримати винагороду

Для отримання винагороди жінка, якій присвоєне почесне звання,або уповноважена нею особа подає до органу соціального захисту за місцем реєстрації  такі документи:

- заяву про виплату винагороди із зазначенням способу виплати

- копію сторінок паспорта з даними про прізвище, ім’я, по-батькові та місце реєстрації.

Орган соціального захисту додає  ксерокопію Указу Президента України  про присвоєння жінці почесного звання «Мати-героїня».

Виплата винагороди здійснюється через відділення поштового зв’язку або установи банків, шляхом зарахування коштів на особові рахунки отримувачів.