Про колективний договір

Законом України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-ХІІ (із змінами) визначені правові вимоги щодо розробки, складання та виконання колективних договорів.

Колективний договір, як основний засіб вирішення соціально-економічних проблем, укладається на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності і господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи (ст..2). Колективний договір набуває чинності з дня підписання представниками сторін або з дня, зазначеного у колективному договорі. Після закінчення строку дії колективний договір продовжує діяти до того часу, поки сторони не укладуть новий або не переглянуть чинний, якщо інше не передбачено договором. У разі зміни власника підприємства чинність договору зберігається протягом строку його дії, але не більше одного року. На новоствореному підприємстві колективний договір укладається у тримісячний термін після реєстрації підприємства, якщо законодавством передбачено реєстрацію, або після рішення про заснування підприємства, якщо не передбачено його реєстрацію.

У січні –березні 2013 року в усіх організаціях повинні бути проведені збори трудових колективів по підведенню підсумків по виконанню колективних договорів за 2012 рік. На підприємствах, де закінчився строк дії колективних договорів необхідно скласти нові колективні договори або внести зміни до діючих колективних договорів з урахуванням норм Генеральної, галузевих та Регіональної угод.

Начальник управління соціального захисту населення

Путивльської районної державної адміністрації                               С.В.Куртова