Підвищення доходів - запорука добробуту

Найважливіший пріоритет  соціально-економічної політики України – підвищення рівня життя населення, поліпшення його добробуту, зокрема, через підвищення заробітної плати. Досягти цієї мети неможливо без економічного зростання. Держава робить послідовні кроки для захисту низькооплачуваних категорій працюючого населення через підвищення мінімальної заробітної плати та поетапне її наближення до прожиткового мінімуму для працездатної особи.

Згідно з Законом України  „Про Державний бюджет України на 2013 рік”  з 01 січня 2013 року  встановлено мінімальну заробітну плату в розмірі  1147 грн. на місяць, з 1 грудня – 1218 грн., що відповідає розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. У погодинному розмірі мінімальна заробітна плата складає з 01 січня - 6,88 гривні, з 01 грудня - 7,30 гривні.

Усі  підприємства, установи, заклади, організації усіх форм власності і господарювання та фізичні особи, які використовують найману працю, зобов’язані своєчасно  запровадити  новий розмір мінімальної заробітної плати.

В бюджетних установах мінімальна заробітна плата має запроваджуватись в межах обсягів видатків, передбачених у кошторисах на оплату праці, а на госпрозрахункових підприємствах і в організаціях, незалежно від форм власності, за рахунок інших фондів оплати праці. При цьому обов’язково мають бути дотримані норми в оплаті праці, передбачені Генеральною, галузевими та Регіональною угодами.

За недотримання державних соціальних гарантій щодо мінімальної заробітної плати винні особи притягуються до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної та кримінальної відповідальності згідно з законодавством.

Путивльської районної державної адміністрації