Про моніторинг показників районної програми зайнятості населення за підсумками 2012

Управлінням соціального захисту населення Путивльської районної державної адміністрації проводиться моніторинг показників районної програми зайнятості населення на 2012-2014 роки, затвердженої Путивльською обласною радою від 30.12.2011, де включені 38 заходів із поліпшення ситуації на районному ринку праці.

Протягом 2012 року створені робочі місця для 423 працівників, що складає 92,0 відсотка до річної контрольної цифри (460). Серед суб’єктів господарювання найбільше нових робочих місць створено роботодавцями на підприємствах району - 180,  для працівників у  фізичних осіб-підприємців- 173, фізичними особами-підприємцями - 67 та 3 фізичні особи із числа самозайнятих відкрили власну справу.

За звітний період в районі ліквідовано 302 робочих місця, що на 81 одиницю   менше, ніж  протягом 2011 року. Більшість припадає на робочі місця для найманих працівників у фізичних осіб-підприємців – 160,  114 серед фізичних осіб-підприємців, 27 у юридичних осіб та 1 серед осіб, які  забезпечують себе роботою (самозайняті).

Співвідношення кількості створених та ліквідованих робочих місць за звітний період склало 140,1 %, що на  32,3  відсоткових пункти більше, ніж було в 2011 році. Найбільший негативний вплив на розмір цього показника мало скорочення робочих місць для фізичних осіб-підприємців, де співвідношення кількості створених та ліквідованих робочих місць становить 58,8 %, а також скорочення місць для найманих працівників у підприємців. Негативний вплив на створення нових робочих місць має «тіньова» зайнятість населення.

Бровкіна В.М.

начальник відділу з питань праці

та соціально-трудових відносин          УСЗН