Соціальні виплати – під пильний контроль

В Україні проводяться широкомасштабні заходи щодо подолання бідності , серед яких вагоме місце належить і соціальним гарантіям. Регулюючим важелем роботи у цьому напрямку є відповідні Закони України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та постанова КМУ «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого палива».

Контроль за правильністю призначення державної  допомоги та субсидії ,  перевірка достовірності наданої заявником інформації покладено на головного державного соціального інспектора при управлінні соціального захисту населення. Одним із основних  функціональних обов’язків головного державного соціального інспектора є перевірка документів, необхідних для призначення державної допомоги та субсидії , на їх достовірність; відвідування місця роботи осіб, які входять до складу сім’ї, з метою перевірки – чи  немає  розбіжностей між даними про доходи, вказаними в довідці, та даними, які містяться в документах підприємств. Заявники , які  подають документи на призначення  державної допомоги та субсидії , згідно з чинним законодавством, несуть відповідальність за достовірність наданої ними інформації. В разі подання  недостовірних  відомостей  про доходи , що призвело до переплати бюджетних коштів , до заявників застосовуються санкції, передбачені законодавством. Як не прикро , в нашому районі є випадки, коли люди, шляхом приховування своїх реальних доходів, майнового стану, намагаються «обійти» закон і отримати субсидію чи державну допомогу.

Так, протягом 2012 року, головним державним соціальним інспектором управління  подано  56   запитів до організацій, в тому числі : податкової інспекції, автомобільної інспекції, сільських рад, центру зайнятості, сільськогосподарських підприємств та інших. Відповідно відпрацьовано інформацію на 7051  осіб - одержувачів державної допомоги, субсидії та членів їх сімей. Перевірено  194    довідок про доходи на     підприємствах району. В результаті виявлено 47 випадків надання громадянами недостовірної інформації про доходи, що призвело до нецільового використання бюджетних коштів в сумі 21400 грн. 63 коп. Проведено 155 перевірок цільового використання допомоги при народженні дитини. В результаті перевірок призупинено виплату допомоги двом особам у зв’язку з відсутністю  матері з дитиною за вказаним в заяві на призначення допомоги, місцем проживання.

Громадяни, які звертаються до управління за призначенням державної допомоги та субсидії , повинні знати, що вся  інформація, надана ними, ретельно перевіряється .

Отже, шановні громадяни! Для запобігання порушень законодавства, подаючи документи для призначення  державної допомоги та субсидії, надавайте достовірну та повну інформацію про доходи та майновий стан осіб, які входять до складу Вашої сім’ї.