Хто має право на пільгове забезпечення санаторно-курортними путівками?

Згідно Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами соціального захисту населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року № 187, путівки видаються відповідно до медичних рекомендацій та з урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб, в порядку черговості у міру надходження путівок. Для одержання путівки подається заява та медична довідка лікувальної установи за формою № 070/о.

Органи соціального захисту населення забезпечують безплатними путівками до санаторно-курортних закладів

• інвалідів усіх категорій осіб, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", та
  • осіб, зазначених у статтях 6-1 - 6-4 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань"
  • ветеранів війни.
  • Інваліди війни та інваліди, зазначені у статті 6-2 Закону України «Про жертви нацистських переслідувань» забезпечуються путівками позачергово щороку.

Учасники бойових дій та особи, зазначені у статті 6-1 Закону України «Про жертви нацистських переслідувань» забезпечуються путівками щороку.

Учасники війни, особи, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та особи, зазначені у статтях 6-3 і 6-4 Закону України «Про жертви нацистських переслідувань» забезпечуються путівками один раз на два роки.

Інваліди загального захворювання та з дитинства забезпечуються путівками в порядку черговості в міру надходження путівок.

Зазначені особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення для санаторно-курортного лікування за зареєстрованим місцем проживання.

Забезпечення пільгових категорій громадян здійснюється в санаторно-курортних закладах України, підвідомчих Мінсоцполітики, зокрема в санаторіях «Перемога» (м. Київ), «Салют» (м. Одеса), «Батьківщина» (м. Трускавець), «Слава» (м. Миргород), «Ветеран» (м. Алушта) та санаторій ім. Семашка (АР Крим).

За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам  районними та міськими управліннями праці та соціального захисту населення здійснюється закупівля санаторно-курортних путівок в санаторій « Токарі» Лебединського району.

Особа, що перебуває на обліку для забезпечення путівки в органах соціального захисту населення, але в поточному році одержала безплатну путівку в іншій організації, знімається з обліку.

У разі коли особи  мають право на санаторно-курортне лікування за кількома законами, їм надається право вибору в забезпеченні путівкою за одним із них.

За додатковою інформацією звертатись до управління соціального захисту населення Путивльської РДА (м. Путивль, вул. Кірова, 93, каб. 4) або за телефоном 5 53 49.