Про виплату грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян

Компенсація для інвалідів війни

Грошова компенсація виплачується інвалідам війни та інвалідам, зазначеним у статті 6-2 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань", за місцем їх обліку через два роки після звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації за бажанням, якщо ці особи протягом двох років не одержували безоплатних санаторно-курортних путівок, незалежно від наявності медичного висновку про необхідність санаторно-курортного лікування або медичних протипоказань.

Грошова компенсація виплачується у таких розмірах:

- інвалідам І і ІІ груп – 100 відсотків середньої вартості путівки;

- інвалідам ІІІ групи – 75 відсотків середньої вартості путівки.

Компенсація для інвалідів загального захворювання та з дитинства

Виплата грошової компенсації за путівку та за самостійне лікування інвалідам загального захворювання та інвалідам з дитинства проводиться на підставі медичних рекомендацій відповідно до законодавства. Компенсація виплачується інваліду, якщо він протягом попередніх трьох років не одержував безоплатної санаторно-курортної путівки ( не рахуючи рік, коли інвалід звернувся за нею).

Уразі коли інвалід одержав безоплатну путівку не через органи соціального захисту населення, виплата грошової компенсації за путівку та за самостійне лікування такій особі не проводиться.

Грошова компенсація виплачується у таких розмірах:

- інвалідам І і ІІ груп – 75 відсотків середньої вартості путівки;

- інвалідам ІІІ групи – 50 відсотків середньої вартості путівки.

Середню вартість санаторно-курортної путівки визначає Мінпраці за поданням Фонду соціального захисту  інвалідів та погодженням з Мінфіном щороку до 15 березня в межах обсягу бюджетних коштів, виділених відповідно до Закону України про Державний бюджет на поточний рік.

За додатковою інформацією звертатись до управління соціального захисту населення Путивльської РДА (м. Путивль, вул. Кірова, 93, кабінет №4) або за телефоном 5 53 49.