Шановні відвідувачі!

Офіційний сайт Путивльської районної державної адміністрації знаходиться за адресою: http://ptvl.sm.gov.ua/

Підвищення заробітної плати – запорука добробуту

Друк

Найважливіший пріоритет соціально-економічної політики України – підвищення рівня життя населення, поліпшення його добробуту, зокрема, через підвищення заробітної плати. Досягти цієї мети неможливо без економічного зростання. Держава робить послідовні кроки для захисту низькооплачуваних категорій працюючого населення через підвищення мінімальної заробітної плати.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» на 2011 рік встановлена така мінімальна заробітна плата в місячному розмірі:

з 1 січня – 941 гривня, з 1 квітня – 960 гривень, з 1 жовтня – 985 гривень, з 1 грудня – 1004 гривні, що відповідає рівню прожиткового мінімуму.

Усі підприємства, установи, заклади, організації усіх форм власності і господарювання та фізичні особи, які використовують найману працю, зобов’язані своєчасно запровадити новий розмір мінімальної заробітної плати.

В бюджетних установах мінімальна заробітна плата має запроваджуватись в межах обсягів видатків, передбачених у кошторисах на оплату праці, а на госпрозрахункових підприємствах і в організаціях, незалежно від форм власності, за рахунок інших фондів оплати праці. При цьому обов’язково мають бути дотримані міжпосадові (міжкваліфікаційні) співвідношення в оплаті праці, передбачені галузевими угодами.

За недотримання державних соціальних гарантій щодо мінімальної заробітної плати винні особи притягуються до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної та кримінальної відповідальності згідно з законодавством.

Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації