Стабільність заробітної плати – впевненість у завтрашньому дні

Кожна людина працює, щоб мати кошти для свого існування та своєї сім'ї. Щоденно людина витрачає час, сили, енергію, які вимірюються грошовими коштами – заробітною платою. Держава виступає гарантом того, що роботодавець повинен забезпечити працівникові гідні та безпечні умови праці, своєчасну, двічі на місяць, та в повному обсязі виплату заробітної плати.

Стан виплати поточної заробітної плати знаходиться на постійному контролі органів влади. Впродовж п’яти місяців керівниками підприємств, установ, організацій та райдержадміністрацією вживаються усі заходи щодо недопущення виникнення заборгованості із виплати заробітної плати.

З метою оперативного реагування виконуючим обов’язки голови райдержадміністрації Литвиновим О.В. щомісяця проводяться засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

25 травня 2011 року в райдержадміністрації проведена колегія, на якій розглянуте питання «Про стан виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях Путивльського району». За результатами колегії видане розпорядження голови райдержадміністрації, яким доручено: начальнику управління агропромислового розвитку Кревсуну М.Ю. разом з керівниками сільськогосподарських підприємств проаналізувати стан виплати поточної заробітної плати та вжити заходів по недопущенню виникнення заборгованості; керівникам підприємств та організацій, міському та сільським головам забезпечити дотримання законодавства в частині своєчасної виплати заробітної плати; державному інспектору праці в Путивльському районі забезпечити ефективний контроль за додержанням роботодавцями району законодавства про працю в частині відповідності заробітної плати нормам чинного законодавства та своєчасності виплати заробітної плати; управлінню праці та соціального захисту населення посилити контроль за дотриманням законодавства про працю в частині своєчасності виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях району.

За статистичними даними станом на 01 червня 2011 року заборгованість із виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах, підприємствах комунальної форми власності та в бюджетній сфері – відсутня.

Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації