Шановні відвідувачі!

Офіційний сайт Путивльської районної державної адміністрації знаходиться за адресою: http://ptvl.sm.gov.ua/

Питання 2.

Друк

Я пенсіонер, інвалід ІІ групи. Мені було відмовлено в продажі пільгового проїзного документа. Чи це було зроблено правомірно?

Відповідь. Відповідно до Закону України "Про основи захищеності інвалідів в Україні" інваліди мають право на:

  • 50-відсоткову знижку вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня;
  • безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім метрополітену і таксі), а також всіма видами приміського транспорту.

Інваліди І та ІІ груп мають право на позачергове обслуговування в касах міського та міжміського транспорту, а також на підприємствах, установах та організаціях усіх форм власності та підпорядкування, які надають будь-які послуги населенню.

Пільги інвалідам надаються на підставі посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення або посвідчення, яке підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам", "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію і інвалідам", в яких вказана група та причина інвалідності (для повнолітніх осіб), категорія "дитина-інвалід" (для дітей), а також у відповідних випадках вказані їх основні нозологічні форми захворювання (по зору, слуху і з ураженням опорно-рухового апарату).