Шановні відвідувачі!

Офіційний сайт Путивльської районної державної адміністрації знаходиться за адресою: http://ptvl.sm.gov.ua/

Питання 3.

Друк

Я інвалід, користуюсь автомобілем, який отримав від органів соцзабезпечення, керую самостійно. Чи залишиться автомобіль в моїй родині, якщо я не зможу самостійно керувати їм? Чи можна буде переоформити автомобіль на іншого члена сім‘ї?

Відповідь. Відповідно до пункту 6 Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2006 р. № 999, забезпечення інвалідів автомобілями здійснюється головним управлінням соціального захисту населення на десятирічний строк експлуатації без права продажу, дарування, передачі (в тому числі за довіреністю) іншій особі. Відповідно до законодавства, власниками автотранспорту є органи праці та соціального захисту населення, інваліди отримують їх в якості засобів реабілітації. Гарантована державна пільга по забезпеченню спец автотранспортом надається конкретному інваліду, а не членам його сім‘ї. Пунктом 32 передбачено, що у разі коли під час експлуатації автомобіля у інваліда виявляються протипоказання до керування ним, коли питання про передачу права користування автомобілем члену сім‘ї, який зареєстрований за місцем реєстрації інваліда або в одному населеному пункті з ним вирішується у кожному конкретному випадку головним управлінням соціального захисту населення за клопотанням районного управління соціального захисту населення.