ЦІНОВА СИТУАЦІЯ НА СПОЖИВЧОМУ РИНКУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ У ЛЮТОМУ 2013 РОКУ

У лютому 2013р. індекс споживчих цін по області становив 99,7%, по країні в цілому – 99,9%.

На споживчому ринку області у лютому 2013р. порівняно з січнем 2013р. індекс цін на продукти харчування та безалкогольні напої становив 99,9%.

Слід відмітити, що серед продуктів харчування на 1,0% подешевшали м'ясо та м’ясопродукти, на 0,9% – овочі, на 0,7% – цукор, джем, мед, шоколад та кондитерські вироби (у т.ч. цукор знизився в ціні на 2,4%). Водночас на   0,8–0,2% стали дорожчими хліб і хлібопродукти, молоко, сир та яйця, олія та жири, фрукти, інші продукти харчування. Індекс цін на безалкогольні напої становив 100,0%.

На споживчому ринку непродовольчих товарів та послуг на 0,3% зросли ціни у сфері охорони здоров’я, зокрема, амбулаторні послуги подорожчали на 0,9%, фармацевтична продукція, медичні товари та обладнання – на 0,3%.

Загальний індекс цін (тарифів) на транспорт склав 100,0%. При цьому на 0,7% подешевшали автомобілі, на 0,3% – паливо та мастила, проїзд в залізничному пасажирському транспорті став коштувати більше на 1,2%.

На рівні цін (тарифів) попереднього місяця залишились ціни на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива, а також на послуги освіти, ресторанів та готелів.

Одяг і взуття в цілому подешевшали на 3,0%, предмети домашнього вжитку, побутова техніка та поточне утримання житла – на 0,4%.

На 0,1% знизились ціни (тарифи) у сфері відпочинку і культури, зв’язку і на різні товари та послуги.