ДІЯЛЬНІСТЬ ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ У 2012 РОЦІ

За повідомленням Головного управління статистики у Сумській області у 2012р. функціонувало 528 дошкільних навчальних закладів, які відвідувало 37,5 тис.  юних мешканців Сумщини. Із загальної кількості дошкільних закладів 16% складають дитячі садки, 38% – ясла-садки, решта – об’єднані дитячі установи типу «дошкільний навчальний заклад», які останнім часом набули широкого розповсюдження. Переважна кількість дітей (77%) виховується в яслах-садках.

Зі збільшенням кількості дітей в дошкільних закладах, спостерігається тенденція щодо завантаженості дитячих закладів. На кінець 2012р. в області нараховувалось 286 закладів, які працювали з перевантаженістю груп. Як результат, на 100 місць в дошкільних закладах області припадало 124 дитини, а по  міських поселеннях цей показник  був значно вищий. Найбільш перевантаженими були заклади міст Глухова і Охтирки, а також Недригайлівського  та Краснопільського районів.

Добре зарекомендували себе серед батьків групи короткотривалого перебування дітей. У 2012р. такі групи працювали в 37 дошкільних навчальних закладах і їх відвідувало 543 дитини.

Для дітей, які потребували соціальної реабілітації в дошкільних закладах працювали  49 груп спеціального призначення (найбільше в містах Конотоп, Шостка) та 11 санаторних груп (міста Ромни та Шостка), в яких виховувалось 927 дітей.