ЦІНОВА СИТУАЦІЯ НА СПОЖИВЧОМУ РИНКУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ У КВІТНІ 2013 РОКУ

Індекс споживчих цін (ІСЦ) по області у квітні 2013 року становив 99,8%, по країні в цілому – 100,0%.

На споживчому ринку області у квітні 2013 року індекс цін на продукти харчування та безалкогольні напої становив 99,5%. Відмітимо, що серед продуктів харчування найбільше – на 2,4% – подешевшали молоко, сир та яйця. На 1,4-0,2% стали коштувати менше цукор, олія та жири, м'ясо та м’ясопродукти, хліб та хлібопродукти, риба та продукти з риби. Водночас на 1,4% та 0,9% відповідно зросли ціни на фрукти та овочі,  на 0,4% – на інші продукти харчування. Індекс цін на безалкогольні напої становив 100,2%.

Алкогольні напої та тютюнові вироби подорожчали в цілому на 1,1%, з них тютюнові вироби – на 1,9%, алкогольні напої – на 0,3%.

Індекс цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива становив 100,2%. При цьому вартість квартирної плати збільшилась на 1,9%, ціни і тарифи на утримання житла та комунальні послуги залишились на рівні цін попереднього місяця.

Загальний індекс цін (тарифів) на предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла склав 99,8%.

Індекс цін у сфері охорони здоров’я у квітні 2013 року становив 100,1%.

Ціни (тарифи) на транспорт у цілому зменшились на 0,1%. При цьому проїзд у залізничному пасажирському транспорті став коштувати більше на 0,7%, а ціни на паливо та мастила знизились на 0,3%.

У сфері відпочинку і культури індекс споживчих цін (тарифів) склав 99,8%. На 0,2% збільшилась вартість послуг ресторанів та готелів.

Індекс цін (тарифів) у сфері освіти та зв’язку у квітні п.р. склав 100,0% та 99,9% відповідно,  на одяг і взуття – 99,4%, на різні товари та послуги