РОБОЧЕ МІСЦЕ МАЄ БУТИ БЕЗПЕЧНИМ

За повідомленням Головного управління статистики у Сумській області у 2012 році внаслідок травматизму на виробництві, пов’язаного з виробництвом, в області постраждало 189 осіб. Серед міст і районів області найбільша кількість травмованих була по м.Суми (101 особа), м. Ромни (15 осіб).

На кожну 1000 працюючих в різних галузях економіки області припадало 0,8 травмованих. Значно вищим за середньообласний рівень травматизму був по Ямпільському району (1,5) та м.Ромни (1,4), а найнижчим – по м.м. Глухів, Лебедин  та Роменському району (по 0,2 травмованих).

Серед потерпілих внаслідок травматизму, пов’язаного з виробництвом, 47 (24,9%) жінок, 3 особи перебували у стані сп’яніння.

Основними травмуючими факторами, які призвели до нещасних випадків, стали: дія предметів та деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються (24,9% від загального числа потерпілих), падіння потерпілого (21,7%), пригоди (події) на транспорті (15,9%).

Протягом 2012р. травми, пов’язані з виробництвом, призвели до загибелі 14 осіб, що у 2,3 раза більше, ніж у 2011 році. Внаслідок пригод (подій) на транспорті загинуло 10 осіб. Рівень смертельного травматизму становив       0,06 потерпілих на 1000 працюючих. По Шосткинському району цей показник перевищив середньообласний майже у 9 разів.

Внаслідок травматизму, пов’язаного з виробництвом, втрачено 7,5 тис. людино-днів (у 2011 – 6,4 тис.), або 39,7 людино-днів на одного потерпілого. Серед міст і районів області найбільших втрат робочого часу через травматизм, пов’язаний з виробництвом, зазнали Ямпільський район (113,0 людино-днів на одного потерпілого) та м. Лебедин (100,0)

Крім того, внаслідок виробничого травматизму, не пов’язаного з виробництвом, протягом 2012р. було травмовано 60 осіб (у 2011р.– 51), з яких 22 особи загинули.

Найбільша кількість постраждалих по м.Суми (25 осіб), м. Шостка  (7 осіб) та м. Конотоп (5 осіб).

Рівень виробничого травматизму, не пов’язаного з виробництвом, становив 0,3 потерпілих на 1000 працюючих. Вищий за середньообласний показник рівень травматизму по Лебединському (1,4) та Охтирському району (0,6 осіб на 1000 працюючих).