ЦІНОВА СИТУАЦІЯ НА СПОЖИВЧОМУ РИНКУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ У ТРАВНІ 2013 РОКУ

Індекс споживчих цін (ІСЦ) по області у травні 2013 року становив 99,9%, по країні в цілому – 100,1%.

На споживчому ринку області у травні 2013 року індекс цін на продукти харчування та безалкогольні напої становив 99,7%. Відмітимо, що серед продуктів харчування найбільше подешевшали молоко, сир та яйця. Дещо менше стали коштувати овочі, фрукти, олія та жири. Водночас відбулось незначне підвищення цін на цукор, джем, мед, шоколад та кондитерські вироби, рибу та продукти з риби, м'ясо та м’ясопродукти, хліб та хлібопродукти.

Алкогольні напої та тютюнові вироби подорожчали в цілому на 0,8%.

На споживчому ринку непродовольчих товарів та послуг подешевшали одяг і взуття, зменшились ціни у сфері відпочинку і культури, а також подешевшали предмети домашнього вжитку, побутова техніка та товари пов’язані з поточним утриманням житла.

Відмітимо, що індекс цін (тарифів) на транспорт у цілому становив 100,0%. Разом з цим знизилась вартість проїзду в залізничному пасажирському транспорті, стали коштувати менше паливо та мастила.

На рівні цін попереднього місяця залишились ціни у сфері охорони здоров’я та у сфері освіти.

Незначно збільшилась вартість послуг зв’язку.