ПРО ВИКИДИ ШКІДЛИВИХ РЕЧОВИН У ПОВІТРЯ У СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА СІЧЕНЬ–БЕРЕЗЕНЬ 2013 РОКУ

За даними Головного управління статистики у Сумській області від стаціонарних джерел забруднення у січні–березні 2013р. в атмосферу надійшло 8640,8 т шкідливих речовин, що на 2,6% більше, ніж у відповідному періоді 2012р. У сумарній кількості шкідливих речовин викиди метану та оксиду азоту, які належать до парникових газів, становили  відповідно 32,6% та 0,1%. Крім цих речовин, у атмосферу стаціонарними джерелами було викинуто 553,0 тис.т діоксиду вуглецю, який також впливає на зміну клімату.

Найбільші обсяги викидів спостерігались у м.Суми (40,4% від загального обсягу викидів), Сумському (24,8%), Роменському (13,3%) та Охтирському (9,9%) районах.

Щільність викидів у розрахунку на квадратний кілометр площі області у  січні–березні 2013р. становила майже 363 кг, проте в окремих містах та районах цей показник значно вищий, зокрема у м.Суми, м.Шостка, м.Охтирка, м.Ромни, м.Конотоп,  м.Глухів, Сумському, Охтирському районах.